Idea rozwoju społeczno-ekonomicznego : Wskazówki, jak uczynić salon bardziej zrównoważonym stawiając na ekologię.

Rozpoczynając nową dekadę i bardziej zrównoważone życie, rozwój w tym kierunku i ekologia to coś, co większość z nas ma na pierwszym planie. Konsumenci faworyzują firmy, które podejmują zasadnicze kroki w kierunku bardziej przyjaznego dla środowiska i zrównoważonego rozwoju, w tym salony. Temat „jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych” był jedynym punktem zwrotnym dla większości firm. W związku z tym, że UE dąży do całkowitego zakazu stosowania plastików jednorazowego użytku do 2021 r., A Wielka Brytania dąży do wprowadzenia zakazu używania plastikowych słomek i wacików bawełnianych do 2020 r. W rezultacie firmy zwracają się w kierunku ekologicznych i zrównoważonych alternatyw dla swoich opakowań. Niestety wiele produktów do pielęgnacji włosów i ciała jest obecnie dostępnych w plastikowych butelkach, co utrudnia przedsiębiorstwom z branży całkowite porzucenie zużycia plastiku jednorazowego użytku. Istnieje jednak wiele małych i opłacalnych zmian, które możesz wprowadzić, aby uzyskać „zrównoważony status” dla swojej firmy.

 

Nasze wskazówki dotyczące zrównoważonego rozwoju salonów.

Wybierz wkłady.

Zdecyduj się na opakowania do napełniania, aby przelać je do większych butelek. W dłuższej perspektywie zamiana na większe butelki profesjonalne zmniejszy ilość plastikowych odpadów w salonie. W Outback Organics wprowadziliśmy do gamy Outback większy balsam Bush Balm (970 ml). Ograniczenie plastiku jednorazowego użytku jest dla nas ważne, a większy balsam Bush Balm o wielkości rozmiaru dla profesjonalistów pozwala nam i naszym klientom to zrobić. Zastanawiamy się również nad opracowaniem specjalnych opakowań dla wosku z możliwością wielokrotnego napełniania. Dzięki temu nasi klienci będą mogli uzupełniać zużyte worki zamiast kupować nowe za każdym razem.

Recykling, recykling, recykling.

 

Tyle ile potrafisz! Zainstaluj kosze na śmieci w swoim salonie, aby pomóc i zachęcić pracowników do recyklingu. Możesz nawet rozważyć dodanie specjalnych pojemników do recyklingu do obszarów skoncentrowanych na kliencie, aby ich również do tego zachęcić.

Oceń swoje cotygodniowe biznesowe odpady i zobacz, co poddajesz recyklingowi i czy w ogóle możesz więcej takich odpadów poddać do recyklingu.

Z dumą stwierdzamy również, że nasze butelki i tuby Pre & Post Wax nadają się do recyklingu.

 

W 2018 roku zaczęliśmy bardziej koncentrować się na sposobie pakowania naszych produktów. Przeszliśmy na biodegradowalne, luźne opakowania i teraz używamy brązowego papieru do wypełniania pudeł zamiast folii bąbelkowej. Przetwarzamy również i ponownie wykorzystujemy wszystkie pudełka, które są w dobrym stanie.

 

Przejdź na system cyfrowy.


Dostarczanie klientom kopii e-mailem potwierdzeń oraz wybór cyfrowych programów fakturowania i systemów spotkań.

Zamień materiały drukowane, takie jak wizytówki i ulotki na 100% papier makulaturowy.

Celem naszej firmy jest ostatecznie przejście na taki papier. Stopniowo przechodzimy od wysyłania faktur papierowych z zamówieniami do wysyłania ich pocztą elektroniczną oraz zachęcamy naszych klientów do korzystania z naszej nowej strony internetowej do składania zamówień. Kontynuujemy przenoszenie naszego marketingu do formatów cyfrowych, w tym naszych cenników, które można przesyłać pocztą elektroniczną do naszych klientów.

 

Energia.

 

Zamiana obecnych żarówek na „żarówki energooszczędne”. Żarówki energooszczędne zużywają o 66% mniej energii niż żarówki standardowe, a długoterminowo mogą zaoszczędzić pieniądze, a także planetę.

 

Zdecyduj się na włączenie praleki tylko wtedy, gdy jest pełna, aby zmniejszyć zużycie wody i energii.

 

Ogłoś to światu!

Jeśli stawiasz na ekologiczny wybór w swoim salonie, poinformuj o tym swoich klientów! Reklama, że ​​Twój salon podejmuje kroki, aby stać się bardziej zrównoważonym (lub w 100% zrównoważonym), może otworzyć zupełnie nową bazę klientów dla Twojego salonu.

 

Zachęć swoich klientów, aby przynieśli stare butelki i pojemniki z produktów kosmetycznych do recyklingu, w zamian za niewielką zniżkę na nowe zakupy. Małe zmiany, takie jak ta, pokazują twoje zaangażowanie na rzecz przyjazności dla środowiska i zrównoważenia.

                outback-logopng

 

Bądź z nami na bieżąco i obserwuj, jak wprowadzamy zmiany, aby stać się bardziej zrównoważonymi i przyjaznymi dla Ziemi.

Dołącz do naszej listy mailingowej lub śledź nas na Instagramie oraz Facebooku.